Buxoro davlat universiteti Sizni Ochiq eshiklar kuniga taklif qiladi!
Bugungi kunda mehnat bozorida qanday kasblar va malakalar qimmat va ulardan qaysi birini BuxDUda olish mumkin? 2024-yilda qaysi ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklari bo‘yicha qabul qilinadi? 2024-yil 15-iyun kuni ushbu savollarga javob oling!
📍 Qaerda va qachon ?
2024-yil 15-iyun kuni, 09:00, M.Iqbol ko‘chasi, 11-uy, BuxDU.
⁉Ochiq eshiklar kunida nima bo’ladi?
✔Universitet fakultet va kafedralarining interaktiv ko’rgazma-taqdimoti. Siz BuxDU talabalari, yosh olimlari va o’qituvchilari bilan muloqot qilasiz, shuningdek, qiziqish sohangiz bo‘yicha fakultetlarni yaqindan ko’rib chiqasiz.
✔Rektor va qabul komissiyasi vakillari bilan uchrashuv. Bu yerda siz universitetning o‘ziga xos jihatlari, u qanday imkoniyatlar ochayotgani, qabul kampaniyasi qachon boshlanishi, o‘tgan yillarda raqobat vaziyati qanday rivojlangani, 2024-yilda o‘qishga qabul qilish uchun qaysi yo‘nalishlar va mutaxassisliklar ochiqligini bilib olasiz.
✔Fakultetlar vakillari bilan uchrashuvlar. Ular o’quv dasturlarining xususiyatlari haqida gapirib, barcha savollarga javob berishadi.
✔BuxDU Registrar ofis, Marketing va karera markazi. Talabalar dastlabki kurslardan amaliyot oʻtaydigan yetakchi hamkor kompaniyalar va oʻqish davomida ishga joylashish imkoniyatlari haqida maʼlumot olasiz.
✔Janubiy Koreya (Kim Okchun, Joo Deok), AQSh (Kathleen Patton), Pokiston (Fouzia Amir), Misr (Ayman Othman Abdelalim Mohamed), Slovakiya (Frantisek Olsavsky) singari davlatlardan kelgan BuxDUning xorijlik professor-o‘qituvchilari bilan suhbat va xorijiy oliy ta’lim bo‘yicha ma’lumot olish imkoniyatiga ega bo‘lasiz.
✔BuxDUning yuridik klinikasi, psixologik yordam bo‘limi. Bu erda siz kirish imtihoniga tayyorgarlik ko’rishga qanday to’g’ri yondashishni, barcha imtihonlarni muvaffaqiyatli topshirishni va keyinchalik orzuingizdagi universitetga kirishni o’rganasiz.
📸🎁 Shuningdek, siz #buxdu  foto tanlovida ishtirok etishingiz va universitetning qimmatbaho sovgʻalarini yutib olishingiz mumkin! Agar siz suratga tushishni va buning uchun sovg’a olishni yaxshi ko’rsangiz, bizning veb-saytimizdagi qoidalarni o’qing.
Roʻyxatdan oʻtish va batafsil dastur: https://abit.buxdu.uz
BuxDUga qabul kampaniyasi qachon boshlanadi? Sizni qanday muhim sanalar kutmoqda? 2024-yilda qaysi ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklari bo‘yicha qabul qilinadi? Universitet talabalarga qanday imkoniyatlarni taqdim etadi? Bugungi kunda ish beruvchilar orasida qanday vakolatlar talab qilinmoqda va ularning qaysi biri BuxDU tomonidan taqdim etilgan? Qabul komissiyasi, BuxDU fakultet dekanlari va kafedra mudirlari ushbu va boshqa savollarga oflayn formatda (universitet devorlari ichida) javob beradilar. Ochiq eshiklar kunida ishtirok eta olmaydigan abiturientlar uchun ayrim yo‘nalishlarda onlayn translyatsiyalar tashkil etiladi. Ular saqlanadi va shu sahifada chop etiladi.
Sizning tanlovingiz sizning kelajagingiz! Sizni BuxDU ochiq eshiklar kunida kutamiz!